Auksinės grandinėlės ir apyrankės: ką apie šiuos papuošalus privalo žinoti kiekvienas?

Tikriausiai sutiksite, kad auksinės grandinėlės ir apyrankės bei kiti aukso papuošalai (pavyzdžiui, vestuviniai žiedai) yra klasikinis prabangos, estetikos ir gero skonio simbolis. Vis dėlto, apie auksą pakankamai žino tikrai ne visi. Padedame taisyti šią spragą.

Spalva ir priemaišos

Geltonojo aukso papuošalai (vestuviniai žiedai, taip pat – auksinės grandinėlės ir apyrankės) vis dar yra populiariausia spalva, tačiau šiandien aukso yra įvairių spalvų. Kitų metalų maišymas su grynu 24 karatų auksu – suteikia kaliajam auksui daugiau patvarumo, bet taip pat gali būti naudojamas pakeisti jo spalvą.

Baltasis auksas gaunamas legiruojant gryną auksą su baltais metalais, tokiais kaip paladis ar sidabras. Be to, jis paprastai yra padengtas rodžiu, kad būtų sukurtas kietesnis paviršius ir ryškesnis blizgesys. Vario naudojimas suteikia švelniai rausvą rožinio aukso spalvą, o neįprastas spalvas, tokias kaip mėlyna ir violetinė, galima gauti pridėjus patinų arba oksidų ant lydinio paviršiaus. Pavyzdžiui, juodasis auksas įgauna spalvą iš kobalto oksido.

Auksas ir karatai

Aukso grynumas matuojamas „karatais“. Pagal tai nusprendžiama, kokios vertės yra papuošalai: vestuviniai žiedai, taip pat auksinės grandinėlės ir apyrankės ir dar daugiau.

Štai 24 karatai yra grynas auksas, kuriame nėra kitų metalų. Apatiniuose karatžuose yra mažiau aukso; 18 karatų aukse yra 75 procentai aukso ir 25 procentai kitų metalų, dažnai vario arba sidabro.

Minimali kaina, kad daiktas būtų vadinamas auksu, priklauso nuo šalies. Štai Jungtinėse Amerikos valstijose 10 karatų yra minimalus priimtinas aukso karatų standartas, o 14 karatų yra populiariausias. Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Austrijoje, Portugalijoje ir Airijoje 9 karatai yra mažiausia karatažas, kurią leidžiama vadinti auksu. Danijoje ir Graikijoje 8 karatai yra minimalus teisinis standartas.

Auksinės grandinėlės ir apyrankės teikia naudą sveikatai

Auksas yra cheminis elementas, o šio metalo papuošalų nešiojimas teikia naudą sveikatai. Tarp naudų yra: kūno temperatūros reguliavimas, kad būtų išvengta šaltkrėtis ir karščio bangos. Artrito simptomų palengvinimas. Streso ir nerimo mažinimas bei nervų ir endokrininių sistemų gydymas. Imuniteto stiprinimas su papildoma apsauga nuo infekcijų.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *