men sitting at the table

Skolų išieškojimas: kada tai gali padėti?

men sitting at the table
Photo by RODNAE Productions on Pexels.com

Dirbant versle pasitaiko atvejų, kai už gautas prekes ar paslaugas klientai neatsiskaito,o kartais ir tyčia vengia taip daryti. Tokiu atveju, kai nevykdomos sutarties sąlygos arba negrąžinamas paimtas kreditas, gali padėti skolų išieškojimas. Tai legalus ir labai efektyvus procesas, kuris gali užtikrinti, kad skolą atgausite itin greitai.

Kokias skolas galima išieškoti?

Išieškomos gali būti įvairios skolos. Visai nesvarbu, kokio dydžio yra skola, jeigu skolininkas vengia savo įsipareigojimų, skolą galima išieškoti. Tai atliekantys teisininkai gali išieškoti skolas tiek iš fizinių, tiek iš juridinių asmenų, todėl jeigu nežinote, kaip skolą atgauti, kreipkitės į profesionalus.

Svarbiausia, kad tam būtumėte pasiruošę visą reikalingą informaciją. Pirmiausia reikia surinkti visus skolą įrodančius dokumentus, sutartis bei kitus skolos faktą pagrindžiančius faktus. SU jais reikia kreiptis į skolų išieškojimo kompaniją, kuri galės Jums padėti.

Kur kreiptis dėl skolos išieškojimo?

Skolų išieškojimas yra legali procedūra, todėl tokias paslaugas teikiančių tiekėjų galite rasti nemažai ir internete. Kai kurie siūlo labai patogų skolų perdavimo būdą. Pavyzdžiui, Jums tereikia užpildyti paruoštą užklausą pateikti visą informaciją apie skolą, kurią norite susigrąžinti ir viską įvertinus gausite atsakymą, ar Jums gali būti pasiūlytas skolos išieškojimas.

Kaip atliekamas išieškojimas?

Kai skolos administravimas perduodamas išieškotojui, prasideda skolų išieškojimas. Pirmiausia yra susisiekiama su skolininku ir jis informuojamas apie pradėtus proicesus. Jeigu skolininkas nėra piktybiškas, jis gali skolą grąžinti iš karto ir išvengti sudėtingų procesų bei skolos didėjimo. Mat už išieškojimą priskaičiuojami dideli mokesčiai, kuriuos reikia padengti skolininkui.

Visgi, jam nesutikus, kreipiamasi į teismą, kur skola yra priteisiama, jeigu pakanka tai įrodančių dokumentų. Tuomet skola gali būti išieškoma teisiniais procesais. Pavyzdžiui, areštavus skolininko sąskaitas.

Ar skolą galima parduoti?

Jeigu turite skolininką, kuris vengia atsiskaityti, skolą galite perduoti ne tik išieškojimui. Galite ir visiškai jos atsikratyti. Tam yra teikiama paslauga skolų pirkimas. Galite parduoti skolą ir daugiau nebesirūpinti, ar skolininkas galiausiai skolą grąžins ar ne. Tokiu atveju antstolis, įsigijęs skolą, sumokės sutartą pinigų sumą, o Jums daugiau nereikės kontaktuoti su skolininku ir turėti jokių reikalų, susijusiu su šiuo įsiskolinimu.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *