crop woman with bath bomb sitting in tub

Vonios putos: malonu, tačiau ar tikrai naudinga?

vonios putos
Photo by Monstera on Pexels.com

Turbūt sutiksite: mažai kas gali būti maloniau už karštą vonią po sunkios darbo dienos. O jeigu į vandenį įpilsite vonios putų, maudytis bus dar maloniau.

Vis dėlto, daliai žmonių kyla klausimas, ar vonios putos nekenkia odai? Pasistengsime atsakyti į šį opų klausimą. Įsitikinkite, ar šis produktas tinka ir Jums!

Ar vonios putos iš tiesų saugios?

Putos voniai turi įvairių privalumų, nes jose yra kai kurių esminių ingredientų, tokių kaip maitinantys, drėkinantys aliejai ir specialios voniai skirtos druskos, kurios ramina odą.

Turėdami tai omenyje, žinokite, kad putų voniai efektyvumas ir saugumas priklauso nuo konkretaus produkto ir jo sudėties. Todėl teikite prioritetą vonios putoms, kurių sudėtyje yra daug natūralių ingredientų ir mažai dirbtinių cheminių priemaišų.

Ar vonios putos naudingos kūno odai?

Maudynės šiltoje vonioje su putomis padeda pašalinti negyvą odą ir nešvarumus. Šiltas vanduo atveria poras ir leidžia joms efektyviau išsivalyti. Dar vienas odai naudingas putų ir karštos vonios poveikis yra tas, kad karštis gali sukelti prakaitavimą, dėl kurio toksinai pasišalina iš kūno ir suaktyvėja limfinė sistema.

Tačiau renkantis putas voniai, svarbu, kad sudėtyje nebūtų jokių toksiškų ar stiprių cheminių medžiagų, kurios gali panaikinti raminantį, puoselėjantį poveikį ir sudirginti odą. Jų sudėtyje neturėtų būti sintetinių kvapiųjų medžiagų, sulfatų ir parabenų.

Ar vonios putos nepakenks moteriškai sveikatai?

Kokybiškos vonios putos naudingos kūnui ir sielai: karšta vonia nuramina, išsklaido susikaupusią įtampą ir padeda atsipalaiduoti. Tačiau netinkamai parinktas produktas gali pakenkti moteriškų lytinių organų būklei, pavyzdžiui, sutrikdyti makšties pH pusiausvyrą ir lemti fizinį diskomfortą ir kitus negalavimus.

Makšties pH balansas yra rūgštinis: ideali aplinka ten natūraliai esantiems apsauginiams mikroorganizmams, gerosioms bakterijoms ir pan. Bet koks produktas, kuris neigiamai veikia šią subtilią pusiausvyrą, gali sukelti nemalonius fizinius pojūčius makšties srityje. Pavyzdžiui, niežėjimą, sausumą, o kartais – net infekciją.

Todėl renkantis vonios putas būtinai atsižvelkite į jų sudėtį ir vonioje negulėkite per ilgai. Tai ypač svarbu, jeigu Jūsų organizmas jautresnis, esate linkusi į infekcijas.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *