Darželis Kaune: kaip išsirinkti geriausią?

Tinkamos ugdymo įstaigos parinkimas vaikui – labai svarbus. Pirmoji tokia įstaiga, kurią vaikas ima lankyti – tai darželis Kaune ar kitame Lietuvos mieste. Todėl renkantis darželį, labai svarbu tai daryti atsakingai.

Svarbu ne tik geografija

Labai dažnai vieninteliu kriterijumi, renkantis darželį, tampa vieta, kurioje darželis yra. Dažniausiai todėl, jog norima sugaišti kuo mažiau laiko vežant ar vedant vaiką į darželį. Tad tėveliai labai dažnai vaikus užrašo tiesiog į artimiausiai esantį darželį. Tačiau nesvarbu, ar darželis bus privatus, ar valstybinis, jo geografinė vieta nenurodo nei darželio teikiamo ugdymo kokybės, nei pedagogų kvalifikacijos. Todėl labai svarbu galvoti ne tik apie tai, kad darželis būtų arčiau namų. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate miesto centre, bent pabandykite pasižvalgyti kiek toliau įsikūrusiose darželiuose. Dažnai jie gali suteikti daug daugiau erdvės vaikams, juose yra didelis kiemas ir daugiau vietos vaikų veikloms. Tad vaikas turės ne tik daugiau galimybių lanvintis, bet ir galės pakvėpuoti šviežiu oru.

Sužinokite apie taikomas metodikas

Labai svarbus kriterijus renkantis darželį, yra tai, kokias metodikas taiko darželis Kaune. Pavyzdžiui, Lietuvoje jau veikia tokie darželiai, kurie taiko lauko darželių metodiką. Taip pat Valdorfo mokyklų metodiką, pagal kurią skirtingo amžiaus vaikai ugdosi kartu. Taip pat Lietuvoje populiarėja STEM arba STREAM metodika. Pagal ją dirbantys darželiai skiria labai daug dėmesio kompleksiškam vaikų asmenybės ugdymui. Šių darželių veiklose apjungiamos menų, matematikos, gamtos mokslų ir inžinerinių disciplinos. Tokiuose darželiuose labai daug dėmesio skiriama tam, kai vaikai mokytųsi [pažindami pasaulį, atlikdami įvairius eksperimentus, mokydamiesi kiekviename žingsnyje. Dažniausiai su šia metodika dirba privatūs Lietuvos darželiai. Jeigu ieškote kokybiško ugdymo savo vaikui, tokia metodika yra puikus pasirinkimas.

Ar darželis draugiškas visiems?

Dar vienas labai svarbus kriterijus, pasakantis apie tai, kaip darželis, yra tai, ar jis yra atviras visiems vaikams. Lietuvoje kiekvienais metais gimsta vis daugiau specialiųjų poreikių vaikų. Labai dažnai tokiems vaikams reikalinga papildoma pagalba ugdymo įstaigoje. Todėl svarbu žinoti, ar jūsų pasirinktas darželis Kaune yra draugiškas tokiems vaikams, sugeba skirti kompleksišką ir profesionalią pagalbą vaikui, kad šis ne tik pritaptų prie kitų, bet ir būtų lavinamas bei tobulėtų. Tam darželyje turėtų ne tik dirbti kvalifikuoti pedagogai, bet ir vyrauti atitinkama nuostata, kad visi vaikai yra vienodai priimami darželio bendruomenėje.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *