Nekilnojamo turto vertinimas yra būtinas šiomis dienomis norint ne tik pirkti, bet ir parduoti turtą

Šiandieniniame pasaulyje, kad nekilnojamo turto rinka labai karšta, kiekvienas iš mūsų turime savo nuomonę apie dabartinę situaciją arba galime daryti individualius spėliojimus, kas bus su rinka artimiausiu metu. Numatyti pasaulines tendencijas gali šios srities ekspertai, o mes, neturintys tam kompetencijų galime tik daryti prielaidas ir spėlioti. Kaip kad itin aktyviai vyksta nekilnojamo turto pirkimas – pardavimas, taip pat intensyviai reikalingas ir  nekilnojamo turto vertinimas. Šios sritys dažnai viena su kita glaudžiai susiję. Juk vis tiek nesinori nei permokėti, jei esate pirkėjas, nei prašyti už parduodamą objektą daugiau ir ilgus metus laukti pirkėjo, jeigu Jūs – pardavėjas. Vertinimo prireiks norint nustatyti nekilnojamo turto vertę.

Nekilnojamo turto vertintojo pažyma galioja apie 3-5 mėnesius, kadangi jo vertė nuolat kinta. Tad prieš ketindami parduoti savo turtą būtinai įsivertinkite jo kainą. Tai gali atlikti nepriklausomi turto vertintojai. Dažnai pardavėjų norima gauti pinigų suma už nekilnojamo turto objektą yra visai kita, nei galima gauti reali po pirkimo – pardavimo sandorio. Tam, kad savarankiškai galėtumėte nustatyti rinkos kainą, galite tai padaryti elementariuoju būdu. Pasižymėykite savo nekilnojamo turto svarbiausius kriterijus:

  • vieta;
  • pastatymo metai;
  • plotas;
  • šildymas;
  • statybos technologija.

Labai patogu greitai sužinoti nekilnojamo turto vertę suradus Jūsų name parduodamą analogišką butą. Aišku, nežinia kokie jų stoviai. Kuris buvo kokybiškiau įrengtas, o kurio būklė per visą laikotarpį vis prastėjo ir jis iš viso nebuvo remontuojamas bei renovuojamas. Taigi visų pirma patariama nekilnojamojo turto skelbimų portaluose pabandyti paieškoti parduodamų butų ar namų, esančių šalia jūsų arba analogiškoje vietoje. Būsto vieta dažnai yra lemiamas kriterijus nustatant jo kainą.

Objektyviausias nekilnojamo turto vertinimas būtų tuomet, kai yra skaičiuojama vieno kvadrato kaina ir tai tinkamai padaryti gali tik profesionalai. Nekilnojamo turto brokeriai visada gali pasakyti, kiek realiai galite gauti pinigų už turimą būstą, o nepriklausomi turto vertintojai gali atlikti tikslius skaičiavimus bei analizes ir pateikti Jums taip reikalingus išsamius duomenis. Jums, kaip turto pardavėjui, bus puiki galimybė parduoti turtą už gerą kainą, jei turtas to tikrai yra vertas.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *